819a341717f4fc428f9e818b1ee011fe.jpg
LV100 Karogs

LV100 Karoga Ceļš

2016.gada 15.decembrī, Rīgas pilī tika aizsākta jauniešu iniciatīva „Latvijas karoga ceļš”, lai ceļā uz valsts simtgadi tautiešus pasaulē apceļotu īpašs valsts karogs un vēstījumu grāmata. Tajā ikviens, kurš izjūt piederību Latvijai, būs aicināts ierakstīt vēlējumu valstij simtgadē. Karoga ceļojums būs sirsnīga, kopīgi veidota dāvana Latvijas valstij un vienlaikus stāsts, ko nodot nākamajām paaudzēm. 

Pirmo ierakstu vēstījumu grāmatā izdarīja Latvijas valsts simtgades svinību patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un jaunieši no Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas „Svētku rota”.

Plašāk par projekta "Latvijas karoga ceļš" pasākumiem:

www.latviesi.com/notikumi/pasaule/svetki-tradicijas/latvijas-karoga-cels/

LV100 Karogs filadelfijā

Laimīgā kartā (ar daudz piestrādāšanās ar LV100 Komiteju), ALJA piegādāju, ka LV100 būs klāt Filadelfijā ALJA Kongressa laikā.

Latvijas valsts svētku svinību ietvaros 18.novembrī, Īslandē, turpināsies Latvijas simtgades karoga ceļš, kur tautieši svinīgā sarīkojumā varēs godināt Latvijas valsts karogu.

Sestdien 25. novembrī, mēs svinēsim šo godu ar LV100 Karogu Aktu un sekošā ALJA Kongress Balli DoubleTree Hotelī Filadelfijā. Visi ir ielūgti piedalīties!

Plānots, ka karoga ceļojums noslēgsies 2018.gada nogalē Dienvidamerikā - Brazīlijā, Novodesā un pēc tam tas atgriezīsies Latvijā, glabāsies Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

 

„Latvijas karoga ceļš” ir Latvijas un ārvalstīs dzīvojošo jauniešu iniciatīva, ideja, kas radās 2015.gada pasaules jauniešu nometnē „2X2” Ratniekos, kopīgi diskutējot un kaļot plānus par to, kā varētu svinēt Latvijas valsts simtgadi, kā to varētu padarīt tuvāku pasaules latviešiem, ko kopīgu un simbolisku jaunieši varētu uzdāvināt Latvijai tās simtgadē.

Jauniešu iniciatīvu „Latvijas karoga ceļš” īsteno Latvijas valsts simtgades rīcības komiteja „Svētku rota” sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju. Galvenie sadarbības partneri karoga ceļam ir portāls latviešiem pasaulē Latviesi.com, Pasaules brīvo latviešu apvienība, Eiropas latviešu apvienība, Amerikas latviešu jaunatnes apvienība.

 

LV100